PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106376}

Batman - Początek

Batman Begins
7,6 361 854
oceny
7,6 10 1 361854
7,3 32
oceny krytyków
Batman Początek
powrót do forum filmu Batman - Początek

Uważam, że Batman mówił takim dziwnym głosem, ponieważ przeziębiał się podczas lotu na swoich skrzydłach. Na pewno na dużej wysokości jest zimno, oraz wieje silniejszy wiatr.

immobilizer1500

Przezabawne.

ocenił(a) film na 9
marcin261287

Obejrzałem Batman - Początek jeszcze raz i nie znalazłem przekonującego wytłumaczenia tego głosu (chyba że niedokładnie oglądałem).

immobilizer1500

Obejrzyj Teletubisie następnym razem.

ocenił(a) film na 9
marcin261287

Cóż, ubogie w treści są te twoje komentarze. Pragnę zauważyć, że temat nie dotyczy teletubisiów ani też treścią jego nie jest prośba o propozycje innych filmów.
Rozumiem, że może być problem z formułowaniem myśli i redakcją argumentów. Polecam raz w tygodniu napisać rozprawkę na dowolny temat i dawać komuś do sprawdzenia. Pamiętaj, że trening czyni mistrza, także po takim treningu będziesz w stanie wypowiedzieć się na temat.

immobilizer1500

Słaby trolling dzieciak. Poćwicz.

ocenił(a) film na 9
marcin261287

Kto trolluje. Ja, wysuwając precyzyjną tezę, argumentując, czy jednak kolega, używając standardowych narzędzi "trolliwania" jak: argumentacja ad personam, nazywania innych trollem, czy używania pustosłów, takich śmieci argumentacyjnych jak Np. uzywanie bezmyslne ironii "przezabawne".

Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 2
immobilizer1500

Nie ma porównania Nolan postawił na efekty i postać żeby poodcinać kupony. Jak się przyjrzeć bliżej jego batmany to jakaś kpina. 0 scenerii, 0 klimatu, pojazdy batmana wcale nie wyglądają na jego pojazdy tylko na transportery pancerne zabrane wojsku i przemalowane na czarno. Sam batman mówi dziwnym głosem kiedy jest w masce i to jest chyba jedyny jego element który mógłby być przerażający. Postaci drugoplanowe też utykają. Cala opcja z Ninja to jakieś nieporozumienie. U Nolana wszystko jest pomieszane bez ładu i składu. Joker nie jest zabawny ani straszny, jest nijaki. Ra's jest jakimś Ninja przygłupem zamiast wodzem sekty strzegącej źródeł łazarza, Bane gdzieś zgubił swój główny atrybut którym się charakteryzował - żyłki z jadem dające mu tymczasowego kopa. Kobieta Kot też średnio atrakcyjna jak na mój gust. Dwie twarze ginie za szybko ! Po przemianie w sumie prawie nic nie zrobił. Alfred tez nie przekonuje.

Burton to zupełnie co innego, postaci są bardziej złożone, poznajemy ich historie. Batman pozostaje w cieniu a przez to jest jeszcze ciekawszy. Ma leprze kostiumy i pojazdy. Joker jest taki jak być powinien Nikolson był niezastąpiony i pozostaje niepokonanym Jokerem. Gotham miało swój klimat; monumentalny i mroczny taki jaki powinno mieć. Kobieta Kot jest fascynującą i pociągająca postacią i przede wszystkim rozbudowaną. Nie hasa bez ładu i składu, ma swoje cele. Batman jest straszny. Tylko Dent to jakaś pomyłka ale to akurat skaza na diamencie podnosząca jego wartość.

ocenił(a) film na 9
SirDrX

Nolan postawił na "urealnienie" batmana, jednak urealnić komiksu o superbohaterze się nie da.
Samochody pancerne w roli batmobila natomiast podobały mi się.
W 3 części efekciarstwo było zbyt widoczne i w kinie można było słyszeć śmiech przy niektórych scenach (np. z "gwałtownym skrętem" motocykla). Widzowie, nerwowym śmiechem, odrzucali niestety wykreowaną rzeczywistość ("To jak, w 1 części gatki o wozach pancernych, kostiumach z kevlaru i skrzydeł elektrycznych a tu?").

ocenił(a) film na 7
SirDrX

Ja lubię i tego Batmana i drugiego. Joker beznadziejny? Bez powodu oscara chyba nie dostałby za najlepszą rolę drugoplanową. Heath stworzył genialną postać Jokera tak jak i Nicholson (zanim napiszesz czyjeś nazwisko sprawdź pisownię, tym bardziej gdy uważasz się za jego fana). Burton stworzył bardziej bajkowy wizerunek Gotham, tak jak to robi w większości swoich filmów. Nolan stworzył coś, czego nikt wcześniej w żadnym Batmanie nikt nie wprowadził tj. własną historię. Dent ginie szybko owszem, ale jak nic nie zrobił? Oglądnij film dokładniej. Udowodnił to, o co chodziło Jokerowi, że nawet ktoś z sercem białego rycerza, może zejść do poziomu kryminalistów. Namieszał tyle, ile powinien. Jeśli nie zauważyłeś tego do tej pory, Nolan nie stworzył wersji na podstawie komiksu, a wykreował własną wersję, która wyszła mu genialnie. Zanim się uniesiesz dumą nie zapominaj, że stwierdziłem, że wersja Burtona jest również genialna i niepowtarzalna, a Nicholson był także genialny.

użytkownik usunięty
immobilizer1500

przezabawne ... Mówił tak aby go ludzie nie rozpoznali że jest Waynem ... a pozatym lepej brzmiał ...PROSTE nie ?

ocenił(a) film na 9

Mówił też w ten sam sposób do pani prokurator, wygłaszając "monolog o definiowaniu", który miał na celu spowodowanie rozpoznania jego.

ocenił(a) film na 9
immobilizer1500

Ja myślę, że strój go uciskał ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones